Çağrı Merkezi: 0(534) 213 11 62

İade Şartları

İade Şartları Hüküm ve Koşulları

Teslimat & İade ve Değişim

Ürünü iade etme ve değişim süresi kaç gündür?

Saracshoes.com üyelerinin  iade ve değişim süresi 14 gündür. Mesafeli sözleşmelere dair yönetmeliğe göre  14 gün olan bu süre kanunlar tarafından denetlenir ve satın alma sonrası mailinize gönderilen satış sözlemesinde yer alır.

Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden 14 gün içerisinde, ürün iadesi ve değişimi gerçekleştirebilirsiniz.

Üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde süre 14 gündür. Eğer ürün kargo sırasında dıştan gözlenebilir şekilde deforme olmuş ise, kargo görevlisine tutanak tutturup geri iade ediniz. Kusurlu ürün iadelerinde kargo ve diğer masraflar satıcı tarafından karşılanır.

Tüm stoğu tükenmiş ve yayından kaldırılmış ürünlerin numara değişimi yapılamaz.Farklı bir model ile değişim yapılabilir.İadesi yapılabilir.

Değişim işlemini nasıl gerçekleştiririm ?

Siparişinizde birden fazla ürün var ise kısmi olarak veya tamamen değişim yapabilmek için aşağıda yer alan kriterler çerçevesinde, ürün/ürünlerin değişimini sağlayabilirsiniz.

    -Değişim yapacağınız ürünün ve istediğiniz numaranın bilgilerini müşteri hizmetlerimize belirtmeniz gerekmektedir.

1. Kullanılmamış  (orjinalliği bozulmamış), yeniden satılabilirlik özelliğini yitirmemiş ürünü   

2. Ürünün orjinal kutusunu, 

3. Ürün ile birlikte gönderilen tüm aksesuarları,

4..Değişim ve iade işlemlerinizi anlaşmalı olduğumuz Aras kargo firması ile yapabilirsiniz.Aras kargo müşteri numaramız 2220854551131 numarayı kargo şubesine belirterek ücretsiz olarak tarafımıza gönderim yapabilirsiniz.Lütfen kargo şubesinde ödeme yapmayınız.

6.Değişim işlemlerinde (1 ürün 50 tl 2 ve üzeri ürün 100 tl )  kargo ücreti değişim yaptığınız ürün size ulastığında  kapıda nakit ödeme olarak tahsil edilmektedir.Dilerseniz havale ve eft ilede ödeme yapabilirsiniz.

7.İade işlemlerinizde kargo bedelinin ücreti size iade edilecek rakam üzerinden düşülerek tahsil edilecektir.(1 ürün 50 tl 2 ve üzeri ürün 100 tl )

8.Siparişinizin ödemesini kapıda ödeme olarak yapmış iseniz,İade ve değişimlerde kapıda ödeme hizmet bedeli müşteriye iade edilmez.Bu bedeli kargo firması kapıda ödeme hizmet bedeli olarak almaktadır.

Değişim/iade işlemine başlamadan önce mutlaka müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçerek, anlaşmalı olduğumuz bir kargo firması ile gönderinizi yapınız.

   -  Değişim farklı ürünlerle de değişim yapılabilir, ürün tutarının aynı olması gerekmemektedir, değişim sonucu yeni ürün tutarı hesaplanır ve fark varsa kapıda ödemeli şekilde gönderilir. Değişim ürünlerinin daha uygun fiyatlı olması durumunda ücret farkı ödeme yönteminize iade edilir.. .

İadelerde ürün firmamıza ulaştığında  tahsilat, kargo masrafları, kampanya indirimleri ile varsa  iade işlemi için  havale yada EFT gönderi masrafları, ücretten düşürülerek hesabınıza kalan miktar tam olarak yatırılır. İadesi kabul edilen ürünlerin para iadesini 15 iş günü tamamlar. Bankanıza bağlı olarak iadenizi kredi kartınızda görmeniz, birkaç gün sürebilir.  Değişim talebinde bulunmuşsanız yeni ürün aynı gün içerisinde kargoya verilir.

İade/Değişim kargo masraflarını ben mi ödeyeceğim?

saracshoes.com hatalı ürün gönderimlerinde kargo masraflarını ödemeyi kabul eder. Hatalı ürün siparişinizdeki ürünlerden farklı bedendeki ve kusurlu ürünleri kapsar. Hatalı ürün gönderimlerinde kargo ücreti ödememek için müşteri hizmetlerimizi aramanız ve iade talebinizi oluşturmanız gereklidir. Aksi takdirde iade talebi başlatılmamış hatalı ürünlere ait kargolar kabul edilmez. İade talebiyle saracshoes.com'a gönderdiğiniz ürünleri, siparişiniz ile birlikte gelen faturanın altındaki iade formunu eksiksiz doldurarak, fatura üzerindeki adrese gönderebilirsiniz.